Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 46 in /home/niucyseh/domains/rafaelcoffee.ir/public_html/wp-content/themes/aradrolling/functions.php on line 985 ارزانترین قیمت قهوه اوگاندا صادراتی در تهران - قهوه رافائل

ارزانترین قیمت قهوه اوگاندا صادراتی در تهران

کشور اوگاندا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع قهوه در جهان شناخته می شود و محصولات آن به قدری معروف و مشهور هستند که کشور های زیادی مایل به خرید قهوه اوگاندا می باشد. قهوه های تولید شده در کشور اوگاندا در کیفیت و درجه بندی های متفاوتی تولید می گردند که نوع درجه یک و صادراتی آن بیشتر از بقیه مورد پسند مشتریان خارجی است. انواع قهوه اوگاندا در طعم و عطر های متفاوت را می توانید از فروشندگان آن در تهران و سایر شهر ها با ارزان ترین قیمت ممکن به صورت عمده و خرده خریداری نمایید.

ارزانترین قیمت قهوه اوگاندا صادراتی در تهران

قهوه اوگاندا چیست؟

قهوه اوگاندا چیست؟همانطور که می دانید در جهان کشور های زیادی هستند که در زمینه تولید انواع قهوه فعالیت می کنند که مشهور ترین نوع قهوه های جهان متعلق به کشور برزیل و فرانسه می باشد. قهوه محصولی است که برای تولید آن نیاز به شرایط آب و هوایی گرم و مرطوبی دارد. بنابراین می توان گفت که برخی کشور های آفریقایی نیز می توانند بهترین مکان برای یافتن قهوه هایی با عطر و طعم خاصی باشند.

اوگاندا یکی از چند کشور آفریقایی است که به عنوان تولیدکننده قهوه در این منطقه شناخته شده است و قهوه های خوش طعم و بویی تولید می کند. در این کشور اغلب قهوه به دو صورت تولید می شود و تنوع زیادی در این کشور از بابت تولید قهوه وجود ندارد.

قهوه سبز عربیکا و قهوه روبوستا از مهم ترین نوع قهوه هایی هستند که در این کشور به وفور در مزارع کشاورزی تولید می شوند. این قهوه ها در بخش های مختلف ساحلی و خشک کشور اوگاندا تولید می شود که موجب می شود خاصیت ها و ویژگی های مختلفی داشته باشند و با قیمت های متفاوت نیز در بازار خرید و فروش شوند.

قهوه سبز عربیکا در فصول مختلف سال های میلادی قابل برداشت است. فصل برداشت این محصول از اکتبر تا فوریه است که بعد از برداشت آن از درخت به کارگاه ها و کارخانه می برند و طی فرآیند هایی بعد از شستشو و پاک سازی اقدام به بسته بندی های آن به صورت گرمی، کیلویی و فله ای می کنند و برای فروش به بازار های داخلی و خارجی خود عرضه می کنند.

مشخصات کلی قهوه اوگاندا

قهوه اوگاندا همانند سایر قهوه های موجود در بازار زیاد نام آشنا نیست و افراد زیادی با خصوصیات و ویژگی های و عطر و طعم آن آشنا نیستند. قهوه اوگاندا همانطور که اشاره نمودیم در دو نوع متفاوت و در گرید های مختلف تولید و سورتینگ می شوند. در ادامه به برخی از ویژگی ها و خصوصیات قهوه سبز عربیکا و قهوه ربوستا اشاره می کنیم.

قهوه عربیکا اوگاندا

قهوه عربیکا مدل های مختلفی دارد و در بسیاری از کشور های جهان مانند برزیل و کلمبیا تولید می شود. قهوه عربیکا اوگاندا نیز یکی از گونه های متفاوت عربیکا می باشد که در این کشور تولید می شود. تقریبا 20 درصد قهوه های تولید شده در اوگاندا از نوع عربیکا هستند.

قهوه عربیکا در سطح جهان به خاطر خوش عطری اش طرفدار زیادی دارد و یکی از اصلی ترین قهوه ها برای دم کردن اسپرسو نوشانی به شمار می آید. افرادی که دوست دارند همراه با نوشیدن قهوه از عطر آن نیز بهره مند گردند می توانند با انتخاب قهوه عربیکا اوگاندا از این خواسته بهره مند گردند.

رایج ترین مشخصات قهوه عربیکا اوگاندا این است که به صورت مدیوم رست تهیه می شود و اگر بخواهیم میزان ترشی و کافئین را مقایسه کنیم باید بگوییم که در حد متوسط هستند.

قهوه روبوستا اوگاندا

از دیگر گونه های قهوه تولید شده در کشور اوگاندا، ربوستا است که به میزان زیادی در این کشور تولید می شود. نزدیک به 80 درصد دانه های قهوه تولید شده در اوگاندا مربوط به گونه ربوستا می شود.

قهوه روبوستا نیز در بسیاری از کشور های جهان تولید می شود که تنها تفاوت آن ها با یکدیگر کیفیت و عطر و طعم آن ها می باشد. قهوه روبوستا اوگاندا بر اساس آخرین آماری که یک موسسه شناسایی کیفیت قهوه (CQI) در جهان منتشر کرده یکی از با کیفیت ترین قهوه های موجود در جهان به شمار می آید. از مهم ترین نوع قهوه هایی که با استفاده از دانه های روبوستا می توان دم کرد قهوه نسپرسو لیمیتد ادیشن است.

روش های دم آوری قهوه اوگاندا

روش های دم آوری قهوه اوگانداروش های متعددی برای دم کردن قهوه وجود دارد که با استفاده از هر یک از آن ها می توان به روش های مختلف اقدام به عصاره گیری و دم آوری قهوه نمود. قهوه اوگاندا را نیز همانند اغلب سایر قهوه دم می کنند.

یکی از روش های دم کردن قهوه غوطه وری دانه های آسیاب شده قهوه اوگاندا است. در این روش که یکی از مرسوم ترین نوع دم آوری قهوه ها به شمار می آید عمل دم و عصاره گیری بدون مداخله مستقیم انجام می شود. در این نوع بایستی از فیلتر های مختلفی نیز استفاده نمود.

دلیل استفاده از این فیلتر ها برای جداسازی دانه های آسیاب شده قهوه و هم چنین در برخی موارد برای حذف کردن مقداری از چربی و روغن های موجود در قهوه ها می باشد.

روش های دیگری برای دم کردن قهوه مانند انواع روش های دم کردن قطره ای وجود دارد. اساس و پایه این نوع دم کردن قهوه نیز روش خیساندن است. در این روش با استفاده از جریان ثابت آب روی قهوه های آسیاب شده و عبور از فیلتر می باشد.

از مهم ترین روش های قطره ای برای دم کردن قهوه می توان به کمکس، کالیتا ویو و V60 اشاره نمود که علاوه بر این ها انواع ماشین های قطره ای دم کردن قهره نیز وجود دارند که همگی از روش خیساندن برای دم کردن قهوه اوگاندا یا سایر قهوه ها استفاده می کنند.

زیر گونه و مناطق کشت قهوه اوگاندا

در اوگاندا که یکی از قطب های تولید قهوه در جهان به شمار می رود گونه های مختلفی از دانه های قهوه کشت می شوند که بیشترین تمرکز کشاورزان این منطقه به سمت تولید قهوه های عربیکا و روبوستا رفته است و سهم مشخصی از میزان قهوه تولید شده در این کشور را دارند.

کشت قهوه اوگاندا بر اساس موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی در مناطق مختلف آن متفاوت است. نوع گونه ای مرسوم به روبوستا در اوگاندا تولید می شود در اغلب ماه های سال تولید می شود و قابل برداشت است. البته اوج ماه برداشت قهوه روبوستا در ماه های نوامبر تا فوریه می باشد که بیشترین میزان کشت در این ماه رقم می خورد.

این گونه از قهوه بر اساس شرایط جغرافیایی که دارند می توانند طعم های مختلفی نیز داشته باشند که از رایج ترین نوع آن ها می توان به چوب یا طعم مرکباتی اشاره نمود.

با سورتینگ و جداسازی این دانه از یکدیگر و بسته بندی آن ها در ظروف فلزی، پاکتی، کیسه ای و گونی اقدام به توزیع و فروش آن ها به مشتریان می کنند. این گونه از قهوه اوگاندا نسبت به دیگر گونه ها از فروش خوب و آمار صادراتی قابل توجهی برخوردار است.

یکی از مهم ترین روش های کسب درآمد این کشور از طریق فروش و صادرات انواع قهوه عربیکا و ربوستا می باشد که با توجه به طرفداران زیادی که محصولات اوگاندا دارد اوضاع در این کشور به خوبی پیش می رود.

از مناطق مهم تری مناطق زیر کشت اوگاندا از سه بخش تشکیل می شود. منطقه کوه الگون که در بخش شرقی اوگاندا و هم مرز با کشور کنیا قرار گرفته است. قهوه های تولید شده در این منطقه درشت تر هستند.
منطقه غرب نیل که در شمال غربی اوگاندا واقع شده است به خاطر داشتن شرایط جوی بارانی یکی از مهم ترین مناطق برای تولید انواع قهوه به شمار می آید. قهوه های به دست آمده از این منطقه همواره عطر و بو و طعم خاصی مانند طعم مرکبات دارند.

دامنه کوه های روانزوری نیز از دیگر مناطق مهم کشور اوگاندا محسوب می شود و در جنوب این کشور واقع گشته است. این منطقه در قسمت آتش فشانی کشور اوگاندا واقع شده است و به خاطر رشد دانه در خاک های آتش فشانی یک چربی ویژه ای به دانه های قهوه این منطقه القا می کند.

تفاوت قهوه اوگاندا با دیگر قهوه ها

تفاوت قهوه اوگاندا با دیگر قهوه هاقهوه های اوگاندا به خاطر پرورش در مناطق گرمسیری و خشک از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. البته در مقایسه با قهوه های لوکس و درجه یکی که در کلمبیا و برزیل تولید می شود از سطح پایین تری برخوردار هستند ولی با این حال یکی از مرسوم ترین نوع قهوه ها در جهان هستند.

همانطور که در مطالب قبلی اشاره نمودیم کشور اوگاندا یکی از کشور های قهوه خیز جهان به شمار می آید که گونه های متفاوتی از قهوه ها در این ایالت یافت می شود. قهوه هایی با خاصیت و طعم بی نظیر مرکبات یکی از شگفت انگیز ترین نوع قهوه های جهان به شمار می آید که در منطقه غربی نیل اوگاندا کشت می شود.

اگر طرفدار قهوه های چرب نیز هستید دانه های قهوه بخش کوه های ماه اوگاندا می توانند یکی از بهترین گزینه ها برای دستیابی به قهوه چرب باشند. تقاوت قهوه ها اغلب را می توان از نظر کیفیت، درشتی، طعم، مزه، بو و عطر و همچنین میزان چربی بررسی نمود.

انسان ها همواره ذائقه و سلیقه های متفاوتی برای خوردن و نوشیدن دارند. تولید قهوه های متفاوت با ویژگی های متفاوت در جهان نیز سبب ایجاد هیجان در فرد به خاطر انتخاب نوع قهوه می شود. چرا که انتخاب درست قهوه می تواند روز خاصی را برای فرد رقم زند و از طرفی احوالات فرد را دگرگون کند.

روش های نگهداری انواع قهوه

روش های متعددی برای نگهداری قهوه ها وجود دارد که قبل از هر چیزی باید مشخص نمایید که قرار است قهوه را به صورت پودر نگهداری کنید یا به صورت دانه؟

در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که نگهداری از دانه های قهوه بسیار ساده تر، کم هزینه تر و راحت تر از نگهداری پودر قهوه می باشد. بنابراین توصیه می شود به هنگام خرید عمده یا خرده انواع قهوه آن ها را به صورت دانه تهیه کنید و در صورت نیاز با استفاده از انواع دستگاه های آسیاب متناسب با مقداری که نیاز دارید آن ها را پودر کرده و استفاده کنید.

نوع ظرفی یا بسته بندی که قرار است از دانه های قهوه نگهداری کنید نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از قوطی های فلزی یا شیشه ای که دارای فضای داخلی تیره رنگ هستند بهترین نوع ظروف برای نگه داری قهوه به حساب می آید. با استفاده از این روش می توانید قهوه را برای مدت طولانی نزدیک به 4 ماه نگهداری کنید. در رابطه با پودر قهوه نیز می توان از این نوع ظروف استفاده نمود ولی بعد از یک ماه عطر و طعم آن ها ممکن عوض شود و به مذاقتان خوش نیاید.

مکان های تر و خیس اصلا مکان مناسبی برای نگه داری دانه و پودر قهوه به حساب نمی آید و حتی الامکان آن ها را در مکان هایی خشک و خنک و به دور از اکسیژن و نور قرار دهید تا عمر طولانی تره داشته باشد و بتوانید در دراز مدت از آن ها استفاده نمایید.

کاهش وزن با مصرف قهوه اوگاندا

کاهش وزن با مصرف قهوه اوگانداحتما شنیده اید که مصرف قهوه در کاهش وزن بسیار موثر است و حتی محصولاتی با نام قهوه سبز به بازار عرضه شده اند از فروش خوبی برخوردار هستند. ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که استفاده از قهوه برای لاغری می تواند موثر واقع شود اما برای همه انسان با ذائقه و فیزیک متفاوت نمی تواند کارساز باشد و فقط در برخی از افراد آن هم برای لاغری چاره ساز است.

قهوه عربیکا اوگاندا که جزء قهوه های سبز است می تواند یک گزینه مناسب برای لاغری و استفاده روزانه باشد. مصرف به اندازه و کافی انواع قهوه اوگاندا می تواند به شما جهت لاغری کمک کند و البته باید این نکته را در نظر بگیرید که مصرف زیاد این قهوه در طول روز نه تنها باعث لاغری شما نخواهد شد بلکه ممکن است عوارض دیگری برایتان در پی داشته باشد بنابراین در نوشیدن قهوه زیادی روی نکنید و روزانه 3 تا 4 فنجان قهوه مصرف کنید.

شاید از خودتان بپرسید که چطور ممکن است خوردن قهوه برای لاغری مناسب باشد. باید در پاسخ به این سوال بگوییم که بدن در حالت استراحت و خواب بیشترین میزان کالری را می سوزاند. با توجه به این که نوشیدن قهوه که دارای کافئین قابل توجهی است یکی از عواملی است متابولیسم بدن را به سمت استراحت سوق می دهد و تقریبا 3 تا 11 درصد متابولیسم استراحت را افزایش می دهد. همین عامل یعنی افزایش استرحت بدن موثرترین راه برای سوزاندن چربی و کالری های اضافی بدن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما